Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia nazębnego jest to metoda, którą powinien wykonywać każdy pacjent przynajmniej dwa razy do roku. Kamień nazębny osadza się na naszych zębach, tworząc siedlisko bakterii, to właśnie przez kamień nazębny powstaje próchnica i inne choroby przyzębia, które nieleczone powodują utratę zębów.

Kamień nazębny powstaje przez nieumiejętne szczotkowanie zębów, ma to wpływ na osad, który powstaje na powierzchni zębów. Ale to nie nieumiejętne szczotkowanie zębów powoduje kamień nazębny, jest jeszcze wiele innych czynników powodujących choroby zębów i dziąseł ( które wywołane są przez kamień.

Cena usuwania kamienia jest różna, zależy od kliniki stomatologicznej oraz od dodatkowych zabiegów dentystycznych. Gdy ceny wahają się od 150 do 200 złotych w cenie zabiegu powinien znaleźć się scaling, piaskowania, fluoryzacja i piaskowanie.

Każdy z nas zastanawia się co to właściwie jest scaling, metoda ta nie polega tylko na usuwania kamienia nazębnego, w metodzie tej można także zauważyć, że lekarz stomatolog poleruje i wygładza nasz zęby.

Metoda scalingu zębów jest bezbolesna, dlatego każdy się jej może poddać. W metodzie usuwane są osady nazębne, które dla pacjentów są trudne do usunięcia. Gdy zdecydujecie się na regularne mycia zębów i wizyty u dentysty możecie być pewni, że bezzębie was nie dotyczy. To wlanie przez złą higieną jamy ustnej można stracić zeby i nabawić się chorób dziąseł, których leczenie jest długie i wymaga wielkiego poświęcenia z naszej strony.